Зaлyжний: вiйна пpодoвжиться і у 2023 рoці, Рocія не зaлишила плaнів із зaхоплeння Києвa

Блоги

Війна, яку розв’язала Росія проти України, не вкладається в рамки ні бліцкригу, задуманого президентом РФ Володимиром Путіним, ні в тривалість активних фаз бойових дій інших воєн XXI століття. Тривалість цієї воєнної кампанії вже вимірюється місяцями, й існують всі підстави вважати, що вона продовжиться у 2023 році.

Так вважає Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Про це він заявив у статті на Укрінформі, яку він написав у співавторстві з першим заступником голови парламентського комітету з питань нацбезпеки, народним депутатом від “Євросолідарності” генералом Михайлом Забродським.

Воєначальники розглянули перспективи на наступний рік та описали, як може надалі бачити свою мету в цій війні агресор та напрямки можливих наступів противника в майбутньому.

Українські генерали зазначили, що “певні оперативні перспективи” окупанти розглядають на Ізюмському та Бахмутському напрямках, кінцевою метою таких дій може бути повна окупація Донецької області.

Більш “привабливою” для загарбників може видаватися перспектива просування на Запорізькому напрямку, який створює загрозу для захоплення Запоріжжя та Дніпра, що призведе до втрати Україною контролю над значною частиною лівобережжя.

Українські воєначальники припустили, що окупанти можуть спробувати захопити Київ. Також існує загроза повторного розгортання бойових дій із території Білорусі.

“Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ і загроза повторного розгортання бойових дій із території Білорусі”, – зазначають в статті Залужний і Забродський.

Однак найбільше можливостей для окупантів відкриває просування на півдні з плацдарму на правому березі Дніпра в Херсонській області, вважають українські воєначальники. Адже успіх на південнобузькому напрямку може мати подвійний ефект — росіяни отримають реальні перспективи для захоплення Миколаєва та Одеси, а також створять загрозу в бік Кривого Рогу й далі – центральним та західним регіонам України.

Джерело: Obozrevatel

Додати коментар