“Якби Україна зберегла ядерний потенціал, ми могли б шантажувати весь світ”: Арахамія

Думки

Україна зробила “фатальну помилку”, підписавши Будапештський меморандум, за умови збереження ядерного потенціалу Україна могла б “шантажувати весь світ” .KlimVetal

Повідомлення 2 годин тому назад357 Переглядионовлено 2 годин тому назад

Про це в ефірі телеканалу ukraina24. заявив глава фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія.

На запитання, якими були основні стратегічні помилки кожного президента України, Арахамія відповів:

“У Кравчука, мені здається, фатальна помилка – позбутися ядерної зброї після підписання нічого не значущого меморандуму. У принципі, ми сьогодні всі успадковуємо цю велику помилку. Всіма іншими помилками всіх інших президентів можна просто знехтувати. Якби ми були ядерною державою, з нами б усі розмовляли б інакше, домовлялися б по-іншому. Якщо навіть на це йти, то йти треба було зовсім інакше”.

При цьому “слуга народу” зізнався, що не знає обставин підписання меморандуму.

“Зараз нам легко міркувати, через стільки років… Але, мені здається, в той час потрібно було проявити наполегливість і хоча б інші документи (підписувати – ред.). Навіть якщо б не могли обслуговувати (ядерне озброєння – ред.), ми могли б скоротитися, але все одно залишити ядерний потенціал. Ми могли б шантажувати весь світ, і нам би давали гроші на обслуговування, як зараз це відбувається в багатьох інших країнах”, – підкреслив нардеп.

“Росія офіційно відмовилася від свого підпису, вони заявили, що Будапештський меморандум виконувати не будуть… Я не чув, щоб президент США, хоч один, хоча б нагадав, що був такий меморандум, і там стоїть підпис президента США. Зараз цей меморандум виконує тільки Україна”, – зазначив Арахамія.

За матеріалами censor.nеt

Додати коментар