Скласти повноваження! Просто з трибуни – сталось немислиме. Банкова на ногах – він здався. Втеча!

Uncategorized

Сьогодні від Офісу Президента стало відомо про бажання відсторонити голову правління “Укрексімбанку” Євгена Мецгера на час розслідування нападу на журналістів “Схем”.

Більше того у їх ранковому повідомлені зазначається:

“Щонайменше видається логічним рішення про відсторонення від займаної посади голови правління банку, щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки. Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачені, і вони мають спрацювати”.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк завірив, що Поліція уже відкрила кримінальне провадження, а Наглядова рада проводить перевірку

«Ситуація навколо «Укрексімбанку» може сприйматися лише негативно. Безумовно, модель поведінки, яку суспільство побачило від представників банку, є неприпустимою. Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов’язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами та поважати їхнє право ставити будь-які запитання, що мають суспільну важливість. Не має значення, про якого рівня структуру йдеться та чи працює ця структура в державному чи в приватному секторі. Правила поваги до журналістської роботи та формати надання доступу до суспільно важливої інформації давно напрацьовані, і не може бути причини, щоб їх не дотримуватися», – сказав він.

Тому, наразі офіційна позиція від Офісу Президента по самій ситуації така:

“Поведінка представників «Укрексімбанку» є неприпустимою, адже свобода слова – це фундаментальна цінність в Україні”

Варто також додати, що Поліція вже долучила до матеріалів розслідування поширене в Інтернеті відео з кабінету голови правління Укрексімбанку, на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів “Радіо Свобода”. Найближчим часом потерпіла сторона передасть й оригінал відновленого відеозапису, який також буде долучений до матеріалів провадження в якості речового доказу та направлений на експертизу, про це повідомляє очільник МВС Денис Монастирський.

Нагадаю, що за заявою журналістів кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності було розпочате ще того ж дня – у понеділок, 4 жовтня.

Впевнений, що розслідування не забере багато часу. І вже після отримання результатів необхідних експертиз правопорушникам буде оголошено погоджені прокуратурою підозри.

У свою чергу Фракція «Слуга Народу» різко засуджує напад на журналістів програми «Схеми» з боку працівників Укрексімбанку. Депутати переконані, що всі причетні мають понести покарання відповідно до законодавства.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

«Наш комітет і вся фракція «Слуга Народу» засуджує ганебні події, які сталися в Укрексімбанку. Збираємо підписи під відповідними зверненнями до правоохоронців. Вважаємо, що всі причетні до цієї ганебної історії мають понести покарання відповідно до законодавства», – наголосив Микита Потураєв.

Народний депутат Олександр Качура пояснив, що запит «Слуги Народу» до правоохоронців стосуватиметься необхідності проведення об’єктивного і неупередженого досудового розслідування кримінального провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності інтернет-видання «Радіо Свобода».

Очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія висловив впевненість, що у зв’язку з інцидентом голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер має піти у відставку.

«Я категорично засуджую те, що сталося. Напад на працівників ЗМІ є неприпустимим. Вважаю, що пан Мецгер має написати заяву та піти у відставку», – сказав він.

Відзначимо, що як повідомляє наближений до Офісу президента телеграм-канал “Картковий офіс”,

В рамках кримінальної справи про напад на журналістів програми «СХЕМИ», найближчим часом буде оголошено підозру і обрано запобіжний захід співробітнику банку, який безпосередньо надавав фізичний тиск на оператора проекту.

Також в телеграм-каналі зазначають, що Якщо виявиться, що співробітник служби безпеки «Укрексімбанку», який ламав руки і відбирав картки з матеріалом у оператора, несподівано виїхав вночі або вранці за кордон, міністру МВС Денису Монастирському теж потрібно буде заяву про відставку написати. Або як мінімум шукати винних, на яких цей прокол можна звалити.
Але краще заяву.

Додати коментар