Нарешті! Порошенка остаточно викрили: прямо на брифінгу – у ДБР не підбирали слів. Гру завершено!

Новини

У Держбюро розслідувань заявили, що адвокати Петра Порошенка намагаються політизувати судовий процес. Зокрема мовиться про заяви, які мали на меті надати справі “політичне забарвлення”.

Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян заявила про те, що варто залишити політику – політикам, а факти – слідчим. Відповідну заяву оприлюднили на брифінгу 14 січня.

У ДБР заявили, що захист Порошенка намагається політизувати справу

Тетяна Сапьян пригадала, що згідно з законодавством, підозрюваний зобов’язаний прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду. У ДБР розповіли, що:

“Органи слідства чекають на повернення Петра Порошенка для проведення процесуальних дій;
ухилення п’ятим президентом від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду, може розцінюватись як один з ризиків, що надасть підстави слідчому судді для ухвалення рішення “про застосування більш суворого запобіжного заходу””.

У відомстві заявили, що мовиться про змагальний кримінальний процес, що чітко регламентований кримінальним процесуальним кодексом.

“Сторона захисту, замість реалізації своїх процесуальних прав, намагається провести процес та перевести його у політичну площину та маніпулювати суспільною думкою”, – запевнили у ДБР.

У відомстві закликали захист діяти виключно в процесуальній площині.

Крім того, у Державному бюро розслідувань розраховують, що, після прильоту в Україну, експрезидент Петро Порошенко самостійно приїде до суду, де йому обиратимуть запобіжний захід.

“Робитимемо все необхідне, але згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу. ДБР звичайно сподівається, що Петро Порошенко, народний депутат України, – відповідальний політик і відповідальний громадянин, і він виконає усі процесуальні обов’язки і самостійно прибуде на засідання суду”, – сказала радник з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Вона зазначила, що ухилення Порошенком від обов’язків підозрюваного та від явки до суду може бути розцінено судом як ризики, і йому можуть обрати більш суворий запобіжний захід.

Сапьян додала також, що суд з обрання запобіжного заходу Порошенку буде проходити в понеділок, в очікуваний день прильоту Порошенка, у відкритому режимі. Кожен зможе взяти участь у засіданні і поставити свої запитання. На котру годину запланований суд, вона сказати не змогла.

Зазначимо, що Петро Порошенко потрапив до Реєстру боржників за невиконання рішення суду.

Про це повідомляє в своєму Youtube-каналі колишній народний депутат Сергій Лещенко.

“Порошенко потрапив в Реєстр боржників. Це сталося через те, що Порошенко не виконав рішення суду”, – зазначив Лещенко.

За даними екснардепа, рішення було видано Печерським районним судом і передано до Печерського районного відділу Державної виконавчої служби в м.Києві.

“Петро Порошенко програв суди, які стосуються однієї скандальної ситуації. Порошенко образив видання “Українські незалежні новини”. Видання пішло до суду, і виграло суд. І Порошенко мав спростувати свої слова, які стосуються про належність цього видання до пана Льовочкіна”, – пояснив Лещенко.

Він повідомив, що п’ятий Президент України внесений до Реєстру боржників чотири місяці тому.

“Тут для мене, до речі, загадка. Чому на Гео Лероса за невиконання рішення суду відкрили кримінальне провадження, і підозру навіть висунули, а на Порошенка за невиконання рішення суду цього не зробили. Але, принаймні, він значиться в Реєстрі боржників”, – додав Лещенко.

Додати коментар