Мaрченко: “Міжнaродні партнери готові прийняти, що у нас може бути кoрупція, швидко її подoлaти нeможливо”

Думки

Кожен корупційний скандал в Україні означатиме більше перевірок міжнародними донорами.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

“Ті явища корупційні, які виникають, звичайно, нам не додають, як кажуть, додаткових аргументів. Але партнери розуміють, що очищення системи влади в Україні не може відбуватися так: ми сказали, що в нас немає корупції – її немає. Це процес. І те, що, умовно кажучи, роблять суспільні організації, розголос, який є, робота тих же ж органів НАЗК, НАБУ та інших дають свій ефект. З певним запізненням ефект. Тому це нормально. І партнери це також розуміють. Вони готові прийняти, що у нас може бути корупція. Тому що ніхто не скаже, що от у нас війна, і корупція закінчилася. Тому що корупція, можливо, перейшла в інший формат під час війни”, – пояснив очільник Мінфіну.

За словами Марченка, кожний корупційний скандал в Україні означатиме більше перевірок з боку міжнародних донорів України.

“Я ж працюю з фінансистами. Вони кажуть: дивіться, у вас є кейс корупційний. Це значить наступне, що ви будете давати звітів удвічі більше, це значить, що аудитори приїдуть удвічі частіше, і це значить, що ваші слова перевірятимуться вдвічі ретельніше”, – сказав він.

Марченко також заявив, що за його особистими відчуттями, рівень корупції в Україні зараз найнижчий, а “корупція як явище зараз повністю під суспільним моніторингом”. 

Додати коментар