Ігри кінчились! Прямо в залі суду – Порошенко і Медведчук все: суддю викрили. Фатальний день – взяти їх!

Події

У справі Петра Порошенка та Віктора Медведчука проміжний підсумок. Підозра визнана законною та обґрунтованою, хоча п’ятому президенту обрано лояльний запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Цікаво, що сам Порошенко вже встиг перевести стрілки на уряд, сказавши, що він тут ні до чого і не мав впливу на рішення. А хто очолював уряд в той час? Правильно, Арсеній Яценюк, який в ті роки вже давав визначення цим подіям – він називав їх злочином!

І цьому Яценюку зразка 2015 року я вірю більше, ніж нинішньому, який повністю перейшов на бік олігарха Ахметова та долучився до його медіакампанії з відмазування Порошенка. Схоже, борг за схему Роттердам+ “платежем красен”.

“Я не повністю згоден з деякими коментарями порохоботів, що таке дещо м’яке рішення суду про запобіжний захід Порошенку означає, що прокуратура та Державне бюро розслідувань не змогли повною мірою довести обґрунтованість підозри”, – заявив Сергій Лещенко у програмі “Чесна політика” на 24 каналі.

“Такий висновок прямо суперечить КПК. Якби не повною мірою було доведено обґрунтованість підозри Порошенка, суд мав би відмовити в міру запобіжного заходу взагалі. Це пряма вимога закону”, – додав він.

І я б не називав запобіжний захід надто м’яким, якщо враховувати, які процесуальні обов’язки покладені на підозрюваного (насамперед, не виїжджати за межі Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон).

Але визнаю, я прогнозував інше рішення – домашній арешт, як і другому фігуранту справи Віктору Медведчуку. Рішення суду відпустити Порошенка його прибічники трактували як перемогу.

Суд підіграв Медведчуку

“Моя особиста думка, суд відпустив Петра Порошенка під особисте зобов’язання, таким рішенням підігравши Віктору Медведчуку”, – зауважив Лещенко.

Логіка така: якщо ми, Порошенко та Медведчук, проходимо по одній справі, обидва є підозрюваними, то чому хтось сидить удома під домашнім арештом, а хтось може насолоджуватися свободою та пересуватися, займатися політичною діяльністю?

“Тому Медведчук незабаром оскаржуватиме свій запобіжний захід і має шанс вийти з-під домашнього арешту”.

Я вже казав, що слідчий суддя Олексій Соколов мав давню історію стосунків із Медведчуком. Кум Путіна був членом вищої ради юстиції, коли Соколов у 2009 році отримав призначення на перші 5 років суддею в козирний Печерський суд Києва.

Медведчук міг впливати на його призначення саме в Печерський суд, де завжди були найвищі “чайові”. Крім того, про близькість Соколова та Медведчука мені відомо не з чуток, а з особистого досвіду – після подачі позову Віктора Медведчука проти мене та 24 каналу в Печерському суді Києва майже 5 років тому.

Уся ця історія є наглядним доказом того, що Медведчук зберігає вплив на судову систему попри те, що перестав бути главою адміністрації президента Кучми ще в 2004 році.

Попереду головні змагання в цій справі, коли буде розгляд по суті. Але вже зараз Порошенко максимально накручує собі рейтинг – під час своєї пресконференції у Варшаві напередодні прильоту до Києва порівняв себе з Олексієм Навальним.

Цинізму Порошенка було ніколи не позичати, але тут він перевершив самого себе. Тільки варто нагадати, що Навальний виявився закордоном не з власної волі, а для порятунку свого життя після отруєння новачком.

Водночас Порошенко втік із України, купивши квиток за півтори години до вильоту під вигуки: “Поїхали, твою матір!”.

І Навальний ніколи не був при владі в Росії. Водночас Порошенка частина влади та істеблішменту з 1998 року. Він є архітектором системи, яку зараз звинувачує в переслідуванні.

Насправді і Порошенко, і Медведчук, і суддя Соколов – це вихідці з однієї системи, а ворон ворону око не виклює.

Я виступаю за якнайшвидше завершення слідства та передача справи до суду для слухання по суті, щоб громадяни України дізналися правду про природу взаємин Порошенка та Медведчука.

Але і тут треба розуміти – якщо прокурори і далі будуть так поводити себе в суді, то не варто навіть смикатися. У процесі обрання запобіжного заходу було 5 прокурорів – наприклад, в жодній справі Майдану не дають такий ресурс. Але жоден прокурор з них не дав коментаря журналістам, не відповів на відверті адвокатські маніпуляції.

У підсумку від підозрюваного, п’ятого президента України, на всю країну і не тільки, в прямому ефірі на багатьох каналах пролунало про “абсолютно злочинну місію прокурорів як виконавців”, а від прокурорів нічого взагалі, хоча на відео зафіксовано, що журналісти пропонують їм дати коментарі.

Якщо журналісти пропонують давати коментар прокурорам, вони мають бути готовими, особливо коли справа резонансна, і жодні відмовки не приймаються.

“Інакше замість відповідей на питання, які справді турбують громадян про змову Порошенка і Медведчука, ми будемо бачити шоу у виконанні політичних акторів, які змагаються за збереження свого місця у політиці та на грошових потоках”, – підкреслив Лещенко.

Додати коментар