Гарні новини! Прямо з Москви – це сталось: Путін здався. Прямо на переговорах – історичний день!

Події

З 11 по 13 жовтня проходив візит в Москву заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд. Вже є деякі попередні підсумки. Чи можна говорити хоч про якісь зрушення, в тому числі в ракурсі українського кейса? Що могло залишитися за кадром? У цих питаннях в ексклюзивному інтерв’ю для порталу “Коментарі” допомогли розібратися експерти.

Російська сторона зацікавлена в знятті обмежень щодо функціонування своїх представництв у США Судячи з досить скупих повідомлень в ЗМІ, сторони залишилися при своїй думці щодо низки питань, в тому числі й з української тематики. На це звертає увагу глава правління неурядової організації “Майдан закордонних справ”, член політради парії “Сила і Честь” Олег Білоколос.

“Водночас, очевидно, відбулася дискусія з питань, пов’язаних зі стратегічною стабільністю. Не можна виключити, що американська сторона передала свої пропозиції саме в цій сфері. Не випадково на зустрічі в МЗС РФ був присутній заступник міністра оборони Російської Федерації, генерал-полковник Фомін”, — зазначає експерт.

Олег Білоколос підкреслює, що російська сторона зацікавлена в знятті обмежень щодо функціонування своїх представництв в США і просуванні своїх торговельно-економічних інтересів.

“Показово, що саме сьогодні у росЗМІ з’явилася інформація про можливий візит до Вашингтона віцепрем’єра Росії Олексія Оверчука”, — акцентує експерт.

Сторони залишилися при своїй думці, зрушень немає. І це хороша новина для України

За словами виконавчого директора в Центрі прикладних політичних досліджень “Пента”, політичного експерта Олександра Леонова, Росія вже виступила з коментарями, вказавши на “незадовільний характер” зустрічі.

“Це означає, що сторони залишилися при своїй думці, зрушень немає. І це хороша новина для України, — вважає експерт. — Тобто, США не збираються “продавати” Україну, здійснювати “велику угоду” її коштом тощо”.

Зустріч Нуланд з представниками РФ, швидше за все, мала ознайомлювальний характер. Вона була важлива тим, що предметно обговорювалися можливі точки дотику і компроміси. Обговорювалися людьми, які предметно володіють темою, зазначає Олександр Леонов.

“Для України важливо бути проактивним на цьому напрямку. Масова роспаспортизація на Донбасі дозволяє президенту Володимиру Зеленському відмовитися від імплементації вкрай незручної для нас формули Штайнмайера”, — вважає експерт.

Зазначимо. що візиту Нуланд до Росії передували переговори із головою Офісу президента України Єрмаком. Як заявила Нуланд, Єрмак поділився думками щодо конфлікту на Донбасі та “подальших кроків дипломатії Києва для забезпечення виконання Мінських угод”.

А на днях стало відомо, що міністр оборони США Ллойд Остін наступного тижня відвідає Україну.

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов упевнений, що візит глави Пентагону — це позитивний сигнал для України.

“Швидше за все, Остін їде погоджувати план надання військово-технічної допомоги Україні. В останнє ми його погоджували, здається, в 2017 році. Тоді Віктор Муженко, на той момент начальник Генштабу, їздив до Пентагону. Тепер Остін прибуває сюди. Думаю, він хоче на власні очі побачити театр військових дій, Збройні сили України. Напевно, відбужеться відвідування або Генштабу, або якоїсь частини. Не виключаю і його візиту в зону проведення операції Об’єднаних сил. Знаковий візит. Позитив для нас і в плані іміджевому (підтримка), і в плані матеріальному (надання допомоги)”, — вважає експерт.

На його думку, у Кремля з цього приводу може трапитися істерика. Не виключено, що РФ навіть збільшить кількість обстрілів на Донбасі. Але нічого більше вдіяти країна-агресор не зможе.

Додати коментар