3еленський проникливо звернувся до України з Донбасу: “Хто щоб не казав, але плачем і мовчимо ми на одній мові”

Думки

Президент України Володимир Зеленський на Луганщині записав відеозвернення до народу. У суботу, 8 травня, президент України Володимир Зеленський звернувся до народу України з нагоди Дня пам’яті і примирення. Відеозвернення він оприлюднив у своєму офіційному акаунті в Facebook, передає uablog.

Зеленський на початку промови заявив, що в світі існує понад 7 тисяч мов. “Але плачем і мовчимо ми на єдиному мовою. Ця мова безмежної поваги і пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні”, – сказав президент. Він нагадав про першій хвилині світу, яку зустріла вся планета в ніч на 9 травня 1945 року.

Тоді нацистський режим, що розв’язав з союзниками криваву війну, упав. Зеленський зазначив, що народ України за цю перемогу заплатив дуже велику ціну – 8 мільйонів життів. “Вони загинули за квиток в майбутнє для нас – дітей і онуків. І сьогодні ми повинні знати про це, пам’ятати, цінувати і дякувати. Сьогодні, завтра і все своє життя”, – сказав президент. З його слів, людство повинно зробити все для недопущення нової світової війни. Він закликав перейменувати ті трагічні події у “Другу останню світову війну”, щоб навіть вербально не допускати можливості нової трагедії. Згадав у своїй промові Зеленський і українських військових, які сьогодні захищають Україну і її територіальну цілісність на Донбасі.

Він підкреслив, що ці воїни здійснюють той же подвиг, що і їхні діди і бабусі 76 років тому. Зеленський записав відеозвернення в селі Півнівка на Луганщині. Туди він сьогодні приїхав разом з послами країн “Великої сімки”, щоб вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни. Саме з цього населеного пункту почалося вигнання нацистів в 1942 році з України. Сьогодні там з’явився свій Дзвін Пам’яті.

Додати коментар