20 хвилин тому! Прямо на РНБО – страшний сон Порошенка: Данілов сказав прямо. Вибухова новина – кінець

Події

З’явилася перша інформація по новому засіданні РНБО, яке затрималося на півтори години. Замість брифінгу на 18:30, Олексій Данілов вийшов до журналістів близько 20:00.

Прямо на бифінгу, Олексій Данилов презентував перші результати засідання РНБО.

Перше питання – затвердили перший в історії “План оборони України”. Над ним працювали два роки. Там прописуються основи проекту, в тому числі територіальної оборони.

Друге питання, яке розглядали на РНБО – “Стратегію біобезпеки”. Вона стосується коронавірусу. Подробиць Данілов не привів.

Третє питання РНБО – інформаційна безпека. Стосовно цього питання доповідав міністр інформації Ткаченко.

Четверте питання РНБО – санкції. Їх прийняли проти людей, які брали участь у підготовці виборів до Держдуми в Донбасі і в Криму.

Прийняли санкції проти 238 осіб.

Ще одне питання – доповідь глав СБУ і МВС у справах, пов’язаних з держзрадою.

Всього було 1 600 таких справ з 2014 року. Скільки з них в судах – Данілов не сказав, уточнивши тільки, що там “велика кількість”.

Згадав в цьому контексті справу Медведчука. І нагадав, що в кримінальній справі є колишній президент України і глава НБУ. Тобто Порошенко і Гонтарева.

Данілов пообіцяв, що це питання ще буде підніматися на РНБО. Загалом, це чергові натяки колишньому президенту. Але підозр йому поки не пред’явлено.

Також на РНБО розглядали питання надр. Вирішили “посилити контроль”.

Данілов сказав, що СБУ буде розбиратися, як 23 компанії отримали в Україні ліцензії на видобуток вуглеводнів. “Відкрито кримінальну справу”, – поінформував секретар.

Він також заявив, що від двох ліцензій відмовилася сім’я Злочевських, але інші поки не поспішають цього робити.

З 1 листопада запрацює портал на базі РНБО, і там покажуть всі 3044 компанії, які отримали ліцензії на видобуток корисних копалин в Україні.

Також Глава МВС Монастирський на РНБО зробив доповідь про те, як виконуються санкції по контрабандистам і злодіям в законі.

Данілов заявив, що по 108 фігурантах цих списків були допущені помилки, за що винні вже понесли покарання.

Крім цього, він заяви, що російська мережа супермаркетів Mere не має права працювати в Україні. Відповідне рішення ухвалили під час засідання РНБО у п’ятницю, 15 жовтня,

За словами Данілова, наразі на території країни функціонує один супермаркет – у Білій Церкві. Його діяльність секретар РНБО схарактеризував як “щось там пораються”.

Чим займається РНБО

Цей орган координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки й оборони. Рішення РНБО вводяться в дію указами президента. РНБО займається внесенням пропозицій президентові щодо реалізації засад внутрішньої та зовнішньої політики у сфері національної безпеки й оборони

Що варто знати про діяльність РНБО

Додамо, що Рада національної безпеки й оборони на своїх засіданнях регулярно запроваджує санкції, зокрема, проти:

народних депутатів,
проросійських видань,
антиукраїнських блогерів,
контрабандистів.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що Рада нацбезпеки та оборони – це орган, який “ставить на місце зрадників держави”. І до його президентства всі вважали РНБО “кладовищем”. Президент переконаний, що лише за його каденції орган нарешті запрацював і виглядає достатньо потужним.

На закиди щодо занадто активної діяльності РНБО Зеленський відповів так:

А що вони собі дозволяють? На місце ставимо зрадників держави. Ось, що вони собі дозволяють. Не правильно це? Нема питань. Буде після мене по-іншому, а після мене точно буде.

Додати коментар